Aktuality

NOVÉ STROMY ZVELEBÍ I FARNÍ ZAHRADU

Také v areálu evangelického kostela se dnes vysazovaly nové stromy. Celkem se jednalo o 14 stromů. Na seznamu vysazených druhů najdeme buk lesní, javor mléčný, jabloň bobulovitou, višeň chloupkatou, dub červený, jeřáb prostřední či javor babyku.

ORLOVANÉ VYSADILI DALŠÍ STROMY

Ve čtvrtek se pokračovalo ve výsadbě dvacítky stromů, tentokrát na ulici Osvobození podél stezky pro chodce od Koulovny ve směru k letnímu koupališti. Obrovský dík patří všem dobrovolníkům, kteří se do této akce zapojili, stejně tak jako zahradnické firmě

DĚTSKÝ PARLAMENT ZASADIL DVA JAVORY. GEORGE A EVŽENA

Členové dětského parlamentu zasadili v ulici Osvobození dva javory a přispěli tak vlastními silami ke vzniku nové aleje, která ode dneška lemuje chodník vedoucí od Koulovny ke skateparku. V tomto místě bylo za jedno odpoledne vysázeno celkem dvacet nových

STROMOŘADÍ BUDE LEMOVAT CESTU ZA SPORTEM

Šestice krásných dubů bude v budoucnu chránit obytné domy od příjezdové komunikace ve směru ke sportovnímu areálu Na Stuchlíkovci. V tomto týdnu tam město ve spolupráci s občany „vysadilo“ stromořadí.

MÁME HOTOVO - RELAX PŘED ŠKOLOU

V rámci druhého ročníku participativního ročníku podali žáci základní školy Mládí 726 návrh na pořízení laviček před školou.

MÁME HOTOVO - HŘIŠTĚ V ORLÍM KAŇONU

Orlí kaňon byla dle navrhovatelky projektu nevyužitá a zbytečně chátrající oblast. Svým umístěním mezi panelovými domy je ideální pro výstavbu dětského hřiště, které jistě ocení mnoho rodin s malými dětmi.

DO PAMÁTNÍKU BYLA VLOŽENA NOVÁ PAMĚTNÍ SCHRÁNKA

Do památníku padlým za Těšínsko byla v pondělí 5. října vložena nově zhotovená pamětní schránka s odkazy pro budoucí generace.

ZAČÍNÁ OPRAVA PARKOVIŠTĚ MEZI ÚŘADEM A MORAVOU

Ve středu 23. září bude zahájena oprava parkoviště v ulici Osvobození v Orlové-Lutyni. Jedná se o levou část parkoviště od úřadu k Moravě a o malé parkoviště u Moravy.

POZOR, ČEKAJÍ NÁS OMEZENÍ V CENTRU MĚSTA!

Z důvodu provádění stavebních prací v podloubí Městského úřadu Orlová v ulici Osvobození v Orlové-Lutyni bude od pondělí 21. září do středy 30. září 2020 zrušen přístup k hlavní poště po dřevěných schodech z ulice Masarykova. Přístup k poště bude možný z

REALIZUJEME - HŘIŠTĚ V ORLÍM KAŇONU

Dne 14.9.2020 byla v Orlím kaňonu nainstalována herní sestava

MÁME HOTOVO - REALIZACE ENERGETICKÝCH ÚSPOR V OBJEKTECH MĚSTA

V letošním roce město Orlová dokončilo realizaci energetických úspor ve čtyřech objektech města.

ZAČÍNÁME - HŘIŠTĚ V ORLÍM KAŇONU

Oznamujeme Vám, že od 10.09.2020 bude zahájena realizace akce z participativního rozpočtu města Orlová „Hřiště v Orlím kaňonu“.

MÁME HOTOVO - "ZA SPORTEM NA KOLE" "NA KOLE VE MĚSTĚ"

Cykloboxy jsou určené pro 6 kol a nachází se u krytého bazénu a pro 8 kol u zimního stadionu.

OMEZENÍ POHYBU CHODCŮ NA CHODNÍKU MEZI ÚŘADEM A PRIOREM BUDE PRODLOUŽENO

Omezení pohybu chodců na chodníku mezi městským úřadem a Priorem bude prodlouženo až do 20. září.

DBEJTE NA SVOJI BEZPEČNOST

Stavba náměstí pokračuje, pracuje se na přeložkách sítí i na stavbě podzemních garáží. Město žádá občany, aby byli opatrní při pohybu v blízkosti stavby, aby respektovali zákazy a obchůzí trasy a pokud je to možné, aby si zvolili trasu náhradní.

OHLÉDNUTÍ ZA 1. ROČNÍKEM PARTICIPATIVNÍHO ROZPOČTU

V roce 2019 se uskutečnil první ročník participativního rozpočtu.

CHODNÍK V ULICI MASARYKOVA BUDE UZAVŘEN

v termínu od 17. srpna 2020 do 6. září 2020 bude uzavřen chodník na ulici Masarykova, a to v úseku mezi městským úřadem a Priorem.

REALIZUJEME - HERNÍ PRVKY V LESOPARKU

Koutek pro naše nejmenší v lesoparku už se nám pěkně rýsuje.

REALIZUJEME - TŘETÍ ETAPA REGENERACE SÍDLIŠTĚ NA V. ETAPĚ

Práce na třetí části regenerace sídliště na V. etapě jsou v plném proudu.

MÁME HOTOVO - REALIZACE ENERGETICKÝCH ÚSPOR -NESTÁTNÍ DENNÍ ZAŘÍZENÍ DUHA

Dne 29.7.2020 byla dokončena akce s názvem "Realizace energetických úspor v objektech města O/Lutyně – objekt čp. 725 – nestátní denní zařízení DUHA“

MÁME HOTOVO - SOCIÁLNÍ ZAŘÍZENÍ V LETNÍM KINĚ

V letním kině máme nové sociální zařízení. V rámci prací byly osazeny nová okna a dveře. Vznikly tyto místnosti: WC ženy, WC muži a WC pro imobilní osoby.

PŘED BAZÉNEM A STADIONEM BUDOU CYKLOBOXY

V pátek 17. července bude zahájena instalace cykloboxů, které jsou v Orlové naprostou novinkou. Městu se tak daří realizovat další občanský návrh podaný do participativního rozpočtu pro rok 2019, který se sice nedostal mezi vítěznou čtveřici, ale je velmi

ROZŠÍŘENÍ DĚTSKÉHO HŘIŠTĚ NA UL. SPOJENCŮ V ORLOVÉ-PORUBĚ

Dnes tj. 13. července se začalo pracovat na rozšíření dětského hřiště na ulici Spojenců v Orlové-Porubě.

Stránkování: