ZÁMECKÁ ALEJ JE ALEJÍ ROKU V MORAVSKOSLEZSKÉM KRAJI

Publikováno: 12.1.2021

Zámecká alej v Orlové se umístila na 1. místě v Moravskoslezském kraji v jubilejním 10. ročníku ankety Alej roku, kterou pořádá nezisková organizace Arnika. Díky orlovským občanům získala Zámecká alej 278 hlasů, což je skoro o 120 hlasů více, než obdržely Vávrovické sakury, kterým patří druhé místo v kraji.

V celostátním hodnocení zůstala Zámecká alej těsně za stupni vítězů a umístila se na 4. příčce, což je také fantastický výsledek, neboť v letošním roce soutěžilo rekordních 132 alejí a stromořadí ze všech krajů České republiky. „Pro nás to je důkaz, že si lidé nádherných alejí váží a jsou na ně patřičně hrdí. Celonárodní i regionálním vítězkám gratulujeme a přejeme stovky let zdravého růstu,” říká Mgr. Karolina Kostićová z Arniky.

Cílem ankety Alej roku je přitáhnout pozornost lidí k alejím, které patří ke zdravé a fungující krajině. Nezáleží, zda jde o aleje známé, neznámé, vzrostlé, mladinké, ve městech, v krajině, kolem silnic nebo turistických tras. O vítězství může nakonec rozhodnout mimořádná krása, silný příběh, snaha o záchranu nebo úsilí místních patriotů uspět v konkurenci z celé republiky, což je právě případ Orlové.

Lipovou alej, která vede do Zámeckého parku v těsné blízkosti kostela Narození Panny Marie, nominovala do soutěže tisková mluvčí města Mgr. Nataša Cibulková, za což jí patří velký dík. Úsilí orlovské patriotky a pospolitost orlovských občanů letos padly na úrodnou půdu.

Děkujeme všem, kteří poslali hlas Zámecké aleji.

Počet zhlédnutí: 22


Zpět na aktuality