ORLOVANÉ SE DOČKAJÍ DVOU NOVÝCH SPORTOVIŠŤ, VÝSTAVBA ZAČNE UŽ PŘÍŠTÍ ROK

14.11.2023

Orlová získala dotaci na realizaci hned dvou nových sportovišť. V příštím roce tak začne výstavba nového sportovního areálu pro milovníky skateboardingu, koloběžek a in-line bruslí. Současně bude zahájena také rekonstrukce sportoviště u Základní školy U Kapličky.

V letošním roce Orlová přihlásila dva projekty do programu Nadace OKD obcím. Obě žádosti uspěly. „Výše podpory každého z nich mohla činit až pět milionů korun, a to maximálně do 50 procent skutečných nákladů projektu, přičemž se městu podařilo získat celkem osm milionů, tedy čtyři miliony na každý projekt. Velice nás těší, že jsme se dostali mezi 13 podpořených investičních projektů,“ říká starostka Orlové Lenka Brzyszkowská.

Stavba nového skateparku o ploše 1252 metrů čtverečních vyjde na zhruba 13 milionů korun. Areál bude veřejně přístupný všem a určen bude jak pro organizovaný sport, tak k volnočasovým aktivitám a také pro imobilní osoby, které v doprovodu jiné osoby mohou areál využívat. Další plánovanou stavbou za dalších více než 13 milionů korun je rekonstrukce sportoviště u Základní školy U Kapličky. Výstavba obou projektů začne v příštím roce v termínech, které budou záviset na dokončení výběru dodavatelů.

Více se dozvíte v tiskové zprávě na našem webu zde

Zpět na aktuality