ORLOVÁ ZNÁ MOŽNOU PODOBU PROSTRANSTVÍ PO BÝVALÉM KOUPALIŠTI

20.2.2024

Město Orlová má zpracovanou studii na přeměnu areálu bývalého letního koupaliště po jeho kompletní demolici. Cílem celého projektu je  vybudovat moderní veřejný  prostor pro všechny generace. 

Namísto dnes chátrajícího areálu letního koupaliště je navrženo volnočasové sportovně-relaxační prostranství  navazující na  zrekonstruovaný lesopark, se kterým bude tvořit jeden celek. Areál navazuje na sousední sportovní areály a plynule přechází v přírodní charakter lesoparku. Společně poskytnou  širokou nabídku využití. 

Centrálním prostorem je nová pěší komunikace vytvářející důstojný vstup do lesoparku. Náměstíčko u vstupu do řešeného území umožňuje pořádání různých akcí od vzdělávacích, sportovních, kulturních a dokonale doplní areál letního kina.  Sportovcům bude sloužit nová 500 m dlouhá in-line dráha s pumptrackem, lezecká věž a boulderové kameny.  Studie počítá  s  mnoha typy prostoru pro aktivní a pasivní odpočinek (terénní terasy, květnatá louka, pikniková louka apod.). V návrhu je počítáno rovněž se zázemím s WC a skladovacími prostory. Celý prostor bude doplněn vodními prvky v podobě pítek, vodotrysků či mlžítka pro osvěžení v letních dnech.

Soubory ke stažení:

Studie - Revitalizace areálu letního koupaliště PDF [54.67 MB]

Zpět na aktuality