Aktuality

IP LIFE COALA - KONFERENCE ZELENÝCH MĚST V HAVÍŘOVĚ

Ve čtvrtek 21. března 2024 se v Kulturním domě Radost uskutečnila pod záštitou primátora statutárního města Havířova a hejtmana Moravskoslezského kraje odborná konference Zelená města – města budoucnosti určena pro zaměstnance územních samosprávných celků

IP LIFE COALA - SETKÁNÍ PARTNERŮ PROJEKTU

Dne 14.2.2024 se uskutečnilo jednání všech 13 partnerů projektu. Účelem setkání bylo seznámení s průběhem realizace jednotlivých aktivit projektu.

PROBĚHNE ÚPRAVA PLOCHY NAD SJEZDY DO PODZEMNÍHO PARKOVIŠTĚ

Oznamujeme, že od pondělí 18. března 2024 bude zahájena stavební úprava plochy nad sjezdy do podzemního parkoviště u Náměstí 28. října v Orlové-Lutyni.

ORLOVÁ OPRAVÍ STŘECHU PARKOVACÍHO DOMU A ZAJISTÍ VÍCE NEŽ 100 NOVÝCH PARKOVACÍCH MÍST

Až 120 nových parkovacích míst by mohlo vzniknout v rámci rekonstrukce parkovacího domu na orlovském sídlišti V. etapa. Město plánuje rozsáhlou obnovu objektu, kterou současně využije pro posílení nabídky parkování v místě, kde plochy pro auta dlouhodobě

ŠESTÝ ROČNÍK PARTICIPATIVNÍHO ROZPOČTU TRHÁ REKORDY!

Včerejším dnem jsme ukončili podávání návrhů do Participativního rozpočtu pro tento rok. Máme velikou radost, že vám můžeme oznámit, že jste letos pokořili rekord v počtu podaných projektů!

PROSTOR KOLEM BEJBÁČKU SE MĚNÍ PŘED OČIMA

Budova bývalého K-centra definitivně zmizela a na místě se nyní nachází jen stavební suť, kterou budou pracovníci postupně likvidovat.

KDYBYSTE MĚLI MILION, NA CO BYSTE HO VE MĚSTĚ POUŽILI?

Ve fantazii se meze nekladou, chcete si pozvat do města známou osobnost, uspořádat venkovní filmový víkend, gastrofestival, taneční festival, pořídit nové herní prvky, kontejnerová stání, veřejné osvětlení či přidat novou lavičku? Svůj návrh můžete podat

POKRAČUJEME - VYBUDOVÁNÍ BEZBARIÉROVÉHO WC NA ZŠ MLÁDÍ

Na základní škole Mládí 726 budou vybudovány bezbariérové toalety.

PD - CYKLISTICKÉ PROPOJENÍ HORNÍ LUTYNĚ - POHO 2030

Město Orlová získalo dotaci z rozpočtu Moravskoslezského kraje na projekt "PD - Cyklistické propojení Horní Lutyně - POHO 2030".

ORLOVÁ ZNÁ MOŽNOU PODOBU PROSTRANSTVÍ PO BÝVALÉM KOUPALIŠTI

Město Orlová má zpracovanou studii na přeměnu areálu bývalého letního koupaliště po jeho kompletní demolici. Cílem celého projektu je vybudovat moderní veřejný prostor pro všechny generace.

PD - CYKLISTICKÉ PROPOJENÍ HORNÍ LUTYNĚ - POHO 2030

Město Orlová získalo dotaci z rozpočtu Moravskoslezského kraje na projekt "PD - Cyklistické propojení Horní Lutyně - POHO 2030".

MĚSTO PŘISTOUPILO K DEMOLICI BUDOVY BÝVALÉHO K-CENTRA

Někdejší K-centrum sídlilo v jedné ze čtyř budov označované jako pavilony A, B, C a D. Áčko, kterému už není pomoci, se odpojí a zdemoluje.

ZAJÍMAJÍ NÁS NÁZORY MLADÝCH OBČANŮ

Další Fórum pro mladé pod záštitou Studentského Parlamentu Orlová se uskuteční ve středu 24. ledna 2024 od 15:30 hodin v zasedací místnosti městského úřadu.

ORLOVÁ SLAVNOSTNĚ ODHALÍ POMNÍK

Zveme veřejnost na slavnostní odhalení obnoveného pomníku, které proběhne v pátek 26. ledna 2024 od 11 hodin na orlovském hřbitově.

NOVÉHO PROSTRANSTVÍ PŘED NEMOCNICÍ SE DOČKÁME NA JAŘE

Koncem srpna loňského roku město zahájilo stavbu Revitalizace prostranství před nemocnicí, jejímž cílem je nejen vybudování esteticky kultivovaných veřejných prostor, ale také rozšíření parkoviště, chodníků, rekonstrukce sítě veřejného osvětleni i ploch..

POJĎTE SE ZAPOJIT - NOVÝ ROČNÍK PARTICIPATIVNÍHO ROZPOČTU JE TADY!

Dnešním dnem byl vyhlášen participativní rozpočet pro rok 2024.

FILM ORLOVÁ VČERA, DNES A ZÍTRA JE K VIDĚNÍ NA YOUTUBE

Pro ty z vás, kteří ještě neviděli film o Orlové, připomínáme, že jej můžete zhlédnout na Youtube kanále ITVO - internetová televize Orlová zde.

ORLOVANÉ SE DOČKAJÍ DVOU NOVÝCH SPORTOVIŠŤ, VÝSTAVBA ZAČNE UŽ PŘÍŠTÍ ROK

Orlová získala dotaci na realizaci hned dvou nových sportovišť. V příštím roce tak začne výstavba nového sportovního areálu pro milovníky skateboardingu, koloběžek a in-line bruslí. Současně bude zahájena také rekonstrukce sportoviště u Základní školy U K

PŘIJĎTE SI ZASADIT SVŮJ STROM

Orlová získala z Nadace ČEZ nadační příspěvek na projekt "Stromořadí na ul. Ke Studánce II".

ULICE POLNÍ A NA ZBYTKÁCH PROCHÁZÍ REKONSTRUKCÍ

Oznamujeme, že v průběhu měsíce října a listopadu budou probíhat práce na stavbě „Oprava komunikace na ulici Polní“ a „Oprava komunikace na ulici Na Zbytkách“.