Aktuality

JAK ZLEPŠIT PODMÍNKY PRO MLADÉ? BUĎTE SOUČÁSTÍ ZMĚNY!

Pokud studujete na střední škole v Orlové, nebo jste studovali a přemýšlíte, zda v Orlové zůstat, zapojte se do našeho průzkumu a vyplňte dotazník o tom, co v Orlové mladým chybí a jak ji udělat zajímavější.

STAVBA NÁMĚSTÍ ROSTE PŘED OČIMA

V červnu loňského roku se dokončení stavby náměstí ujal nový zhotovitel a vypadá to, že ji tentokrát i dokončí. Stavba náměstí má za sebou první třetinu a vzhledem k velmi náročnému roku si stojí poměrně dobře.

REKONSTRUKCE PARKOVACÍHO OBJEKTU Č. 1 – SANAČNÍ OPATŘENÍ

Dne 12.2.2021 bude zahájena akce s názvem "Rekonstrukce parkovacího objektu č. 1 – sanační opatření".

PROJEKT LEPŠÍ ORLOVÁ - MĚSTO PRO TEBE

Projekt "Lepší Orlová - město pro TEBE" je zaměřený na zlepšení fungování chodu úřadu zavedením automatizace vybraných procesů, čímž dojde k jeho zefektivnění.

BÝVALÁ OBŘADNÍ SÍŇ SE PROMĚNÍ V MODERNÍ ZASEDACÍ MÍSTNOST

Budovu městského úřadu čeká další dílčí rekonstrukce, v pořadí již šestá. Bývalá obřadní síň a přilehlé prostory, v kterých kdysi občané vyřizovali nové doklady, bude přestavěna na moderní zasedací místnost.

ZAPOJTE SE - PARTICIPATIVNÍ ROZPOČET 2021

MÁTE NÁPAD, JAK VYLEPŠIT ORLOVOU?

ZÁMECKÁ ALEJ JE ALEJÍ ROKU V MORAVSKOSLEZSKÉM KRAJI

Zámecká alej v Orlové se umístila na 1. místě v Moravskoslezském kraji v jubilejním 10. ročníku ankety Alej roku, kterou pořádá nezisková organizace Arnika.

POJMENUJTE ALEJ V ORLOVÉ

Na podzim minulého roku bylo podél cestičky, která vede od Koulovny ke skateparku, vysázeno 20 nových stromů. Vznikla tak alej, pro kterou teď hledáme pojmenování.

STRATEGICKÝ PLÁN BYL AKTUALIZOVÁN

Zastupitelstvo města Orlové schválilo na svém posledním letošním zasedání dne 7.12.2020 aktualizaci Strategického plánu rozvoje města Orlové na období 2017-2033.

NOVÉ STROMY ZVELEBÍ I FARNÍ ZAHRADU

Také v areálu evangelického kostela se dnes vysazovaly nové stromy. Celkem se jednalo o 14 stromů. Na seznamu vysazených druhů najdeme buk lesní, javor mléčný, jabloň bobulovitou, višeň chloupkatou, dub červený, jeřáb prostřední či javor babyku.

ORLOVANÉ VYSADILI DALŠÍ STROMY

Ve čtvrtek se pokračovalo ve výsadbě dvacítky stromů, tentokrát na ulici Osvobození podél stezky pro chodce od Koulovny ve směru k letnímu koupališti. Obrovský dík patří všem dobrovolníkům, kteří se do této akce zapojili, stejně tak jako zahradnické firmě

DĚTSKÝ PARLAMENT ZASADIL DVA JAVORY. GEORGE A EVŽENA

Členové dětského parlamentu zasadili v ulici Osvobození dva javory a přispěli tak vlastními silami ke vzniku nové aleje, která ode dneška lemuje chodník vedoucí od Koulovny ke skateparku. V tomto místě bylo za jedno odpoledne vysázeno celkem dvacet nových

STROMOŘADÍ BUDE LEMOVAT CESTU ZA SPORTEM

Šestice krásných dubů bude v budoucnu chránit obytné domy od příjezdové komunikace ve směru ke sportovnímu areálu Na Stuchlíkovci. V tomto týdnu tam město ve spolupráci s občany „vysadilo“ stromořadí.

MÁME HOTOVO - RELAX PŘED ŠKOLOU

V rámci druhého ročníku participativního ročníku podali žáci základní školy Mládí 726 návrh na pořízení laviček před školou.

MÁME HOTOVO - HŘIŠTĚ V ORLÍM KAŇONU

Orlí kaňon byla dle navrhovatelky projektu nevyužitá a zbytečně chátrající oblast. Svým umístěním mezi panelovými domy je ideální pro výstavbu dětského hřiště, které jistě ocení mnoho rodin s malými dětmi.

DO PAMÁTNÍKU BYLA VLOŽENA NOVÁ PAMĚTNÍ SCHRÁNKA

Do památníku padlým za Těšínsko byla v pondělí 5. října vložena nově zhotovená pamětní schránka s odkazy pro budoucí generace.

ZAČÍNÁ OPRAVA PARKOVIŠTĚ MEZI ÚŘADEM A MORAVOU

Ve středu 23. září bude zahájena oprava parkoviště v ulici Osvobození v Orlové-Lutyni. Jedná se o levou část parkoviště od úřadu k Moravě a o malé parkoviště u Moravy.

POZOR, ČEKAJÍ NÁS OMEZENÍ V CENTRU MĚSTA!

Z důvodu provádění stavebních prací v podloubí Městského úřadu Orlová v ulici Osvobození v Orlové-Lutyni bude od pondělí 21. září do středy 30. září 2020 zrušen přístup k hlavní poště po dřevěných schodech z ulice Masarykova. Přístup k poště bude možný z

REALIZUJEME - HŘIŠTĚ V ORLÍM KAŇONU

Dne 14.9.2020 byla v Orlím kaňonu nainstalována herní sestava

MÁME HOTOVO - REALIZACE ENERGETICKÝCH ÚSPOR V OBJEKTECH MĚSTA

V letošním roce město Orlová dokončilo realizaci energetických úspor ve čtyřech objektech města.

ZAČÍNÁME - HŘIŠTĚ V ORLÍM KAŇONU

Oznamujeme Vám, že od 10.09.2020 bude zahájena realizace akce z participativního rozpočtu města Orlová „Hřiště v Orlím kaňonu“.

MÁME HOTOVO - "ZA SPORTEM NA KOLE" "NA KOLE VE MĚSTĚ"

Cykloboxy jsou určené pro 6 kol a nachází se u krytého bazénu a pro 8 kol u zimního stadionu.

OMEZENÍ POHYBU CHODCŮ NA CHODNÍKU MEZI ÚŘADEM A PRIOREM BUDE PRODLOUŽENO

Omezení pohybu chodců na chodníku mezi městským úřadem a Priorem bude prodlouženo až do 20. září.