Zahrady v přírodním stylu

Zahrady v přírodním stylu

 

"Vybudování zahrady MŠ Lesní v Orlové v přírodním stylu"

V rámci projektu budou vybudovány nové herní prvky na stávající zahradě. 

Zahrada je skupinami stromů rozdělena na 4 prostory, které jsou určeny k odlišnému využití. V prvním prostoru bude provedena terénní modelace s tunelem. V druhém prostoru bude umístěna pozorovatelna ve tvaru pyramidy a na stávající stromy bude připevněna ptačí budka a krmítko. Pod skupinou stromů bude domeček pro ježky a hmyzí hotel. Všechny tyto prvky nám umožní pozorování krásy přírody. Vyvýšený záhon, kompostér, korýtka na vodu budou součástí třetího prostoru. Nesmí však chybět učebna s lavicemi a stolečky, kreslící tabulí, dřevěná zvonkohra a malé vyvýšené záhonky, které budou ve čtvrtém prostoru.

Předpokládané období realizace: červenec - srpen 2019

Zhotovitel: SVOBODNÉ ZAHRADY KLUS, s.r.o.

Cena dle smlouvy o dílo je 435 666,55 Kč, dotace činí 369 823 Kč.

Informace k technickému řešení ZDE

„Co umí a dokážou (MŠ Ke Studánce 1033)“

 V rámci projektu budou vybudovány nové herní prvky na stávající zahradě, kde se nachází prvky staré a nefunkční. Bude vytvořen „les uprostřed městské džungle“ s prvky, jako jsou např. ptačí budka, krmítko pro ptáčky a pro veverky.  Stávající asfaltová kruhová plocha bude sloužit jako labyrint živlů, který se stane dominantou prostoru. Do terénní vlny uprostřed kruhu bude usazen přírodní amfiteátr z dřevěných špalků, na jehož svažitém úpatí bude umístěna krtčí nora, kterou se děti budou moci klouzat. 

V prostoru bývalého kolotoče bude vybudována vzdělávací stezka z žulových kamenů a malbou zvířecích stop.

Přilehlá plocha po zrušeném bazénu obsahuje pěstební část s bylinkovými záhony
a jednokomorovým kompostérem. Terén bude upraven a na hřebenech vln se zřídí vrbičkový tunel. Tunelová stezka mezi terénními vlnami povede k ohništi s posezením z akátových špalků.

Na zahradě bude instalován sud na vodu sbírající vody ze střechy školky, výuková žulová stezka s čísly, abecedou a dendrofon, na kterém si děti mohou zkoušet akustické vlastnosti různých druhů dřeva.

Předpokládané období realizace: červenec - srpen 2019

Zhotovitel: Hřiště 8D s.r.o.

Cena dle smlouvy o dílo je 471 418,42 Kč, dotace činí 400 705 Kč.

Informace k technickému řešení ZDE

 

Zahrady v přírodním styluZahrady v přírodním styluZahrady v přírodním styluZahrady v přírodním styluZahrady v přírodním styluZahrady v přírodním styluZahrady v přírodním styluZahrady v přírodním styluZahrady v přírodním stylu

Publikováno: 28.6.2019

Počet zhlédnutí: 1061